کاربرد یخساز های یخ پولکی یا برفک ساز در صنعت

یخساز های یخ پولکی یا برفک ساز که در صنعت با نام Flake Ice Machine شناخته می شوند، یکی از پرکاربرد ترین یخسازهای صنعتی در فرآیند تولید محصولات فاسد شدنی و یا فرآورده هایی هستند که با گرمای زیاد تولید شده و این گرما کیفیت محصول نهایی را پایین می آورد.

صنعت ماهیگیری، صنایع مرتبط با فرآورده های گوشتی، کشتارگاه ها، آزمایشگاه ها، صنایع دارویی، تولید صنعتی نان و شیرینی (به منظور خنک نگهداشتن خمیر و خامه) و صنایع بتن از فرآینده هایی هستند که وجود دستگاه های یخساز پولکی و یا برفک ساز در آنها ضروری است.

یخ پولکی ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر یخ های صنعتی ماننده یخ های مکعبی دارند، این یخ ها در دمای بسیار پایین یعنی منفی 7 درجه تولید شده و به هم نچسپیده و روی هم می لغزند و به همین دلیل علاوه بر ایجاد پوشش همه جانبه محصول و به علت داشتن سطح تماس بیشتر با آن سرعت جذب گرمای بالاتری داشته و فرآورده را در کوتاه ترین زمان به دمای مطلوب می رسانند.

صنعت ماهیگیری

در صنعت ماهیگیری، پوشش آبزیان از زمان صید تا زمان عرضه با لایه هایی از یخ که بتواند تمامی محصول را در ابعاد متفاوت به صورت کامل پوشش داده و از خرابی آن جلو گیری کند از اهمیت زیادی برخوردار است، به همین دلیل یخ های تولید شده توسط یخساز های پولکی بهترین گزینه برای نگهداری این محصولات و حفظ ظاهر مطلوب آن تا زمان فروش است.

نانوایی و شیرینی پزی صنعتی

در نانوایی های صنعتی در هنگام همزدن خمیر توسط دستگاه های همزن صنعتی حرارت بالایی تولید می شود. دمای خمیر رابطه مستقیمی با مدت زمان اثر مخمرهای آن دارد و اگر دمای خمیر پایین آورده نشود زمان اثر مخمر کوتاه شده و خمیر علاوه بر طعم نامناسب، هنگام کشش دچار پارگی می شود. به همین دلیل در این مرحله از یخساز های پولکی استفاده می شود. یخ های پولکی در هنگام همزدن دستگاه های همزن صنعتی دمای خمیر را در کوتاه ترین زمان پایین می آورد و خمیر خنک فرصت کافی را برای اثر گذاری مخمر ها در اختیار آن قرار می دهد و حاصل خمیری با بهترین طعم و خاصیت کشسانی فوق العاده است.

کشتارگاه های صنعتی

در کشتارگاه های صنعتی نیز بعد از ضبح دام و قبل از مرحله شستشوی گوشت، استفاده از یخ های پولکی به دلیل سطح تماس بالاتر آن با دام ضبح شده از فاسد شدن و تغییر شکل و رنگ گوشت جلوگیری می کند و به همین دلیل در بسیاری از کشتارگاه های صنعتی استفاده از یخساز های یخ پولکی از اهمیت زیادی برخوردار است.

صنایع بتن

یکی دیگر از کاربردهای دستگاه های یخساز پولکی در صنایع بتن است. یکی از مشکلات در تولید بتن از بین بردن گرمای ایجاد شده در فرآیند تولید آن است، زیرا گرما با کاهش مقدار آب بتن مقاومت نهایی آن را به شدت کاهش می دهد و این مشکل در فصول گرم سال بسیار بزرگ تر می شود. یخ های پولکی در فرآیند های ساخت بتن به دلیل سطح تماس زیاد با بتن می تواند با سرعت بالاتری دمای بتن را کاهش داده و آن را به دمای مطلوب برساند. به همین دلیل استفاده از یخساز های یخ پولکی در صنایع بتن مقاومت نهایی آن را بیش از بیش افزایش داده و باعث استحکام سازه های بتنی می شود.

صنایع غذایی

در صنایع غذایی مانند تولید انواع سوسیس و کالباس نیز مشکل ایجاد شده ایجاد حرارت بالا در هنگام خرد شدن فرآورده هاست و استفاده از یخساز های پولکی به دلیل تمیزی، سرعت تولید، عدم چسبندگی یخ های تولید شده و سرعت بالای جذب گرما بهترین گزینه به شمار می رود.

 

یخساز یخ پولکی (برفک ساز)
یخساز یخ پولکی (برفک ساز) آندرانیک با امکان تولید 400 کیلوگرم یخ پولکی در 24 ساعت

یخساز های یخ پولکی (برفک ساز) آندرانیک

صنایع برودتی آندارنیک بزرگ ترین تولید کننده یخساز های صنعتی، یخ مکعبی، یخ پولکی و یخ خرد در ایران است. آندرانیک با بیش از 30 سال سابقه در تولید دستگاه های صنعتی برودتی از بزرگ ترین خدمات پس از فروش دستگاه های برودتی در سراسر ایران نیز بهره می برد. و تامین قطعات و ارائه خدمات پس از فروش گسترده در سراسر ایران، یکی از ویژگی های بارز این مجموعه به شمار می آید.

یخساز های یخ پولکی آندرانیک در دو نوع تیغه ثابت و تیغه متحرک تولید شده و و علاوه بر استفاده از بهترین قطعات، عایق ها و تابلو های برق در این دستگاه ها، از بهره وری بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه برخوردار است.

×

 

سلام وقت بخیر

با کلیک بر روی آیکن زیر می توانید به ما پیام دهید

× ارسال پیام در واتس آپ