همه چیز درباره یخساز های صنعتی تولید یخ خرد

یخساز های صنعتی تولید یخ خرد

در این نوشته سعی داریم همه چیز درباره یخساز های صنعتی و تفاوت آنها را با یخساز های مکعبی توضیح دهیم. یخسازهای صنعتی جایگاه بسیار مهم و ویژه ای در صنایع مختلف به دست آورده اند. تنوع نوع یخ تولید شده، سرعت بالای تولید یخ، ظرفیت های متنوع و دوام و پایداری این دستگاه ها یکی از دلایل انتخاب آنها توسط آنها در صنایع غذایی، فروشگاهی، صنایع دارویی و شیمیایی و … است.

نیاز به یخساز های صنعتی تولید یخ خرد چگونه شکل گرفت

پس از دستگاه های یخساز یخ مکعبی، یکی از دستگاه های یخساز که در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است، یخساز های یخ خرد یا یخ کراش هستند.

در سال های گذشته یکی از مشکلات اصلی استفاده از یخ های صنعتی، خرد کردن یخ متناسب با نیاز در صنایع بود که این نیاز با تولید یخسازهای مکعبی یا حبه ای به طور کامل رفع گردید. اما یخ های مکعبی انتخاب مناسبی برای استفاده در دستگاه های آبمیوه نبود چرا که ابعاد یخ مکعبی بزرگ بود و می بایست برای استفاده در میکسر آبمیوه دوباره خرد شده و برای اینکار معمولا از تیغه های میکسر استفاده می گردید. استفاده از تیغه های میکسر برای خرد کردن یخ در مدت زمان کوتاهی باعث آسیب به تیغه های میکسر شده و هزینه تعمیرات دوره ای دستگاه میکسر بالا می رفت. هزینه خرد کردن یخ توسط نیروی انسانی نیز در صنایع با مصرف بالا فاقد صرفه اقتصادی و استانداردهای بهداشتی بود. در برخی از صنایع مانند فروشگاه های ذنجیره ای استاندارد جهانی برای نگهداری مواد غذایی مانند انواع ماهی، میگو و … به این صورت تعریف شده است که کف و دیواره های محل نگهداری با یخ خرد شده می بایست پوشیده شود و روی محصول با یخ برفکی یا یخ پولکی، و یخ مکعبی برای این نیاز نیز مناسب نبود.

برای رفع این نیاز ها دستگاه های یخساز تولید یخ خرد ساخته شدند، یخساز های یخ خرد یا یخ کراش، یخ را به صورت کاملا خرد شده و کوچک تر از یخ مکعبی تولید می کنند و با تولید مستمر و ظرفیت بالای یخ خرد نیاز صنایع به این شکل از یخ را به خوبی برطرف می سازند.

ویژگی های منحصر بفرد یخساز صنعتی تولید یخ خرد آندرانیک

یکی از بهترین دستگاه های یخ خرد در ایران یخساز یخ خرد آندرانیک است. این دستگاه توان تولید 240 کیلوگرم یخ خرد در 24 ساعت را دارد، دارای تابلو برق تمام اتوماتیک الکترونیکی و سنسورهای ایمنی دستگاه است و از یک صفحه نمایش حالت دستگاه بهره می برد. دستگاه یخساز یخ خرد آندرانیک در کوتاه ترین زمان ممکن یعنی 10 دقیقه می تواند شروع به تولید یخ خرد کند و می تواند در شرایط ایده آل بیش از 10 کیلوگرم یخ خرد در ساعت و به صورت مستمر تولید کند. این دستگاه از دو بخش مجزای تولید کننده و انبار یخ خرد ساخته شده و انبار آن قابلیت نگهداری از 140 کیلوگرم یخ خرد در بهترین شرایط را دارد.

دستگاه تولید یخ خرد (یخ کراش)اواپراتور دستگاه های تولید یخ خرد آندرانیک به صورت استوانه ای ساخته می شود و لوله های حامل گاز مبرد در دور این اواپراتور پیچیده می شود. آب پس از ورود به اواپراتور یخ می زند و یخ تشکیل شده در بدنه اواپراتور توسط یک ماردون کنده شده و به بیرون از آن هدایت می شود.

یکی از ویژگی های منحصر بفرد تمامی دستگاه های برودتی صنعتی آندرانیک، گارانتی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش تمامی دستگاه ها است. با اینکه تمامی دستگاه های تولید شده از بهترین و بروز ترین قطعات و تکنولوژی روز دنیا تهیه می شوند، آندرانیک متعهد به ارائه تمامی خدمات تامین قطعات، تعمیر و نگهداری تمامی دستگاه های تولید شده است و فروش یک محصول را پایان یک فرآیند ندانسته و در تمامی سال های پس از خرید در کنار مشتریان و صاحبان دستگاه ها باقی می ماند.

 

×

 

سلام وقت بخیر

با کلیک بر روی آیکن زیر می توانید به ما پیام دهید

× ارسال پیام در واتس آپ