چگونه از آلودگی یخ ها در رستوران ها، تالار پذیرایی و کافه ها جلوگیری کنیم؟

طبق استاندارد های سازمان غذا و داروی آمریکا FDA، در محیط های سرو محصولات غذایی و نوشیدنی بایستی با یخ همانند غذا رفتار شود، زیرا اگر در یک رستوران، هتل، کافه یا یک تالار پذیرایی از استانداردهای مناسب برای تولید و نگهداری یخ استفاده نشود، یخ نیز مانند غذا می تواند منبع انتقال بیماری های مختلفی به بدن انسان باشد.

بیشتر میکروب ها و ویروس های بیماری زا به راحتی در یخ هایی که برای غذا و نوشیدنی استفاده می شود، تکثیر نمی شوند. با این حال، آخرین تحقیقات علمی نشان می دهند که برخی از انواع باکتری ها و ویروس ها می توانند برای مدت طولانی تری در سرما یا یخ زدگی زنده بمانند و به همین دلیل برای رستوران ها و تالار های پذیرایی و کافه ها مهم است که از عدم آلودگی یخ هایی که در تماس با مواد اولیه فاسد شدنی، غذا یا نوشیدنی قرار می گیرند اطمینان حاصل کنند.

چه عواملی در آلودگی یخ بیشترین سهم را دارند؟

آلودگی می تواند توسط ذرات معلق در هوا، منابع آب آلوده، و یا جابجایی یخ ها با وسایل و ظروف کثیف ایجاد شود. اما مطابق با آخرین تحقیقات انجام شده عامل اصلی آلوده شدن یخ در رستوران ها، بارها و هتل ها خطای انسانی در تولید و نگهداری یخ و استفاده نکردن از تجهیزات مناسب و صنعتی در این محل ها است.

چگونه از آلودگی یخ ها در رستوران ها، تالارهای پذیرایی، کافه ها و هتل ها جلوگیری کنیم؟

استفاده از دستگاه های یخساز صنعتی یخ مکعبی و یخساز یخ خرد در محل های سرو غذا و نوشیدنی اولین و مهم ترین قدم برای جلوگیری از دخالت انسان در تولید و ذخیره یخ ها می تواند باشد. در یخساز های صنعتی یخ مکعبی و یخ خرد که در ظرفیت های مختلف متناسب با نیاز یک مجموعه ساخته می شوند، یخ ها در کوتاه ترین زمان و به مقدار کافی تولید شده و سپس برای استفاده در محفظه های یخساز در دما و شرایط مناسب نگهداری می شوند.

علاوه بر آموزش کارمندان، در مورد فرآیند استفاده از دستگاه های یخساز صنعتی و تعریف چگونگی سرو یخ تا محل مصرف، پاکسازی و سرویس های دوره ای یخساز صنعتی نیز می تواند به کاهش احتمال آلودگی تصادفی یخ ها کمک کند.

به همین دلیل اطمینان از خدمات پس از فروش مناسب برای سرویس و نگهداری دستگاه های یخساز علاوه بر پاکسازی دوره ای آن به منظور جلوگیری از آلودگی های دستگاه و افزایش بهروری آن از دیگر مواردی است که در زمان انتخاب یک دستگاه یخساز صنعتی باید به آن توجه داشته باشیم.

30 سال تجربه و تولید بیش از هزار دستگاه برودتی صنعتی در سال شامل انواع یخساز های یخ مکعبی، یخ پولکی یا برفکساز، یخ خرد و انواع آبسردکن های صنعتی و بهره گیری از بزرگ ترین خدمات سرویس و نگهداری دستگاه های یخساز در تمامی استان ها و شهر ها، آندرانیک را به یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین تولید کنندگان صنایع برودتی صنعتی تبدیل کرده است.

یخساز های صنعتی آندرانیک به منظور جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی به صورت کامل از با کیفیت ترین ورق های استیل مات نگیر ساخته می شوند. سیستم رسوب گیر در این یخساز ها و استفاده از برد های الکترونیکی و مکانیکی بر اساس نیاز مشتری از دیگر ویژگی های منحصر بفرد یخساز های آندارنیک می باشد.

در یخساز های ظرفیت بالای آندرانیک، دستگاه هایی با ظرفیت تولید 400 و 500 کیلوگرم یخ مکعبی در ساعت، از دو سیستم کاملا مجزا در یک بدنه استفاده می شود که هر کدام از این سیستم ها علاوه بر امکان استفاده همزمان، امکان استفاده به صورت مستقل را نیز دارند.

×

 

سلام وقت بخیر

با کلیک بر روی آیکن زیر می توانید به ما پیام دهید

× ارسال پیام در واتس آپ